Kolo ve městě - informační web o cyklistice 

Vhodné doplňky pro kola používaná ve městě

Cyklisté, kteří se rozhodli své kolo používat v městském prostředí si jej mohou vybavit širokou škálou nejrůznějších typů doplňků, které jim usnadní jejich přepravu a používání bicyklu.

Elektronika

Většina jízdních kol je dnes vybavena tachometry, které nejen, že zobrazují aktuální rychlost, ale také informují pomocí dalších pokročilých funkcí. Stačí stisknout několik tlačítek a okamžitě zjistíte průměrný počet ujetých kilometrů nebo aktuální čas či teplotu. Pokročilejší modely již také nemají problém s bezdrátovým přenosem dat, a proto nemusíte řešit uchycení žádného kabelu. Samozřejmostí u těchto typů cyklopočítačů je rovněž připojení k PC prostřednictvím aplikace umožňující vyhodnocování informací získaných během jízdy.

Elektro kola

Některé z českých firem na našem trhu nabízejí set, pomocí kterého přeměníte své běžné silniční kolo na model poháněný elektromotorem. Je samozřejmě potřeba počítat se zvýšenou hmotností celé konstrukce  a nutností pravidelně dobíjet dodanou baterii. Je však třeba zmínit, že s elektrokolem již nikdy nebudete mít problémy zdolat strmý kopec nebo jiný náročnější terén.

Závěsné vozíky

Závěsné vozíky jsou oblíbeným doplňkem, který usnadňuje transport těžších nákladů. Snadno tedy přepravíte větší množství těžkých lahví s tekutinami nebo jiné potraviny. Konstrukce vozíku obsahuje tři menší kolečka a proto nebudete mít problémy s udržením rovnováhy v případě, že se  rozhodnete vézt větší náklad. Jsou tedy dalším doplňkem vhodným pro městská jízdní kola.Ochrana proti krádeži

Každý model jízdního kola lze jednoduše vybavit ochranným čipem, který jej umožňuje jednoznačně identifikovat. Modul bývá umístěn natrvalo v konstrukci kola a jeho odstranění je proto velmi náročné. V čipu jsou zapsány informace, které policii pomohou kolo vrátit právoplatnému majiteli.  Z psychologického hlediska je rovněž vhodným krokem vybavení kola bezpečností nálepkou, které případného zloděje informuje o umístěním čipu a zapsání kola v místním registru. V případě ztráty kola pak již stačí pouze informovat nejbližší pobočku policie,  která po něm okamžitě vyhlásí pátrání.